Kuva
Osa palkituista ei päässyt tilaisuuteen.
Osa palkituista ei päässyt tilaisuuteen.

Imatra palkitsi menestyneitä urheilijoitaan

20.2.2020 18:56
Katso täältä palkittujen lista.

Imatran kaupunki palkitsi torstaina viime vuoden menestyneitä urheilijoita ja seuroja stipendeillä.
Palkittavia yksittäisiä urheilijoita oli 34. 

Paikalle stipenditilaisuuteen pääsi kilpailujen ja muiden kiireiden vuoksi vain osa palkittavista.

Tilaisuudessa juhlapuheen piti hyvinvointilautakunnan puheenjohtaja Anu Urpalainen. Musiikista vastasi The Jewels.

Lisätietoja:
hyvinvointi- ja koulutuspalveluiden erityisasiantuntija Harri Valtasola, p. 020 617 5555, harri.valtasolaatimatra.fi

Palkittavat urheilijat vuodelta 2019

CARITA HONKANEN duo (Rengastrapetsi, SM1 senior professional)

IMATRAN MOOTTORIKERHO RY: Juha Kallio (Road Racing superbike SM3)

IMATRAN TALVIUIMARIT  RY:  Anne Juopperi  (Talviuinninin SM 3, rintauinti 50 m,  N20-29v)

IMATRAN URHEILIJAT/HIIHTO: Venla Lehtonen (ampumajuoksu SM-hopea

IMATRAN URHEILIJAT  RY  YLEISURHEILU: Otso Mikkilä (Korkeushyppy, Halli SM1 17-v) , Milka Riiali (Korkeushyppy, SM3 17v), Senni Salminen  (Kolmiloikka, SM3, Kalevan kisat), Vili Valtonen (Keihäänheitto, SM2 19v)

IMATRAN VENEKERHO RY ;Joona Tikka (Kilpaveneily( offshore TA-luokka) SM2)

KEILASEURA SLAIKKARIT RY:  Juuso Huhtiranta (Keilailu, parikilpailu SM2),  Eetu Pusenius (Keilailu parikilpailu SM2),                          

MLC POWERLIFTING: Janina Kokko  (N23 72 varustevoimanosto, SM1)

MMA IMATRA RY: Miro Honkanen  (Vapaaottelu, U21 MM3 Bahrain, Veeti Maksimainen (Vapaaottelu, U18 SM2),  Lauri Ranta (Brasilian jujutsu,SM3 Valkovyöt), Tuomo Salo (Brasilian jujutsu,U18 SM2No-Gi), Juho Suvanto (Brasilian jujutsu, SM1 Valkovyöt), Romeo Thanveera (Brasilian jujutsu,SM2 Valkovyöt), Justus Vesala (Brasilian Jujutsu, SM1 Valkovyöt), Silja Piironen (Brasilian jujutsuSM2 Valkovyöt avoin s.), Maaria Haltsonen (Brasilian jujutsu, SM3 ),  Maiju Suotama (Brasilian jujutsu, SM1 No-Gi)

SK VUOKSI: Marjut Turunen (Hiihtosuunnistus, EM-viesti3), Liisa Nenonen (Hiihtosuunnistus SM-keskimatka3)

VEITERÄ RY: Jääpallo SM2:  Paavo Huuhtanen, Miika Kontra, Matias Lehtonen, Tuukka Loikkanen, Jere Oravuo

VUOKSENNISKAN VESA: Niko Hynninen (Kreikkalais-roomalainen paini, SM1,alle 18-v)

WIIPURIN SUDET: Jääpallo SM1: Joanna Nykänen, Sara Oravuo, Anna Tiippana

IMATRAN SEUDUN KEHITYSVAMMAISTEN TUKI:  Teemu Toiviainen (maastohiihto,SM1 10 km ja sprintti)